Експерт назвав корисними для України вибори на Донбасі

231
Екс-посол США в Україні Джон Ґербст зазначив, що українській владі доведеться ухвалити закон щодо виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу, проте додавши до документа деякі умови.

У статті для Atlantic Council екс-посол нагадав, що Німеччина та Франція вже кілька місяців тиснуть на українську владу щодо затвердження закону про вибори на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях Донбасу. 
Ці держави наголошують, що це одне з зобов’язань України відповідно до Мінських домовленостей – ухвалення змін до Конституції, які передбачатимуть автономію окупованим територіям.
На думку експерта, це лише офіційна версія, проголошена німецькою та французькою владою. Насправді ж це потрібно, аби Європейський Союз міг скасувати санкції проти РФ, мотивуючи це бездіяльністю України. Ґербст упевнений, що закон щодо виборів на Донбасі доведеться затвердити вже найближчим часом, проте українська влада може додати до нього низку положень для захисту інтересів держави.
Існує велика ймовірність, що Кремль назве таку форму документа неприйнятною й відмовиться від зобов’язань щодо відведення військ, у зв’язку з чим вибори буде остаточно заблоковано. Тим не менше, Україні вдасться підтвердити, що вона виконує Мінські домовленості та спростувати звинувачення єврочиновників, які прагнуть скасування санкцій проти РФ.

Коментарi

Коментарiв