Джемілєв допустив початок військових дій із РФ через Крим

171
Народний депутат України, уповноважений Президента з питань кримських татар Мустафа Джемілєв назвав три можливі варіанти повернення анексованого Російською Федерацією Криму.

В інтерв’ю Оnline.ua. нардеп назвав три можливих варіанти розвитку ситуації щодо анексії Кримського півострова – заморожений конфлікт, початок військового конфлікту, вихід РФ із територій Криму у зв’язку з посиленням санкцій.
На думку Джемілєва, найгіршим сценарієм для кримськотатарського народу буде заморожений конфлікт. У такому разі ситуація буде схожа на проблеми Нагірного Карабаху, Придніпров’я чи окупованих районів Грузії.
«Соціальне становище людей у зв’язку з санкціями буде все більш погіршуватися, ділової активності та прибуткового туризму практично не буде, значна частина кримських татар буде витіснена, будь-яке інакомислення буде в корені придушене, а якщо ще їм вдасться, як у Північній Кореї, перекрити і заглушити всі джерела інформації ззовні, то не виключено, що населення, яке залишилося у Криму, будуть значною мірою зомбувати», – спрогнозував представник кримських татар.
Згідно з іншим сценарієм, проросійські силові структури розпочнуть активні бойові дії на півострові, що також стане серйозною загрозою для населення півострова, проте особливо постраждають кримські татари. 
«Ще в перші дні окупації ми мали інформацію, що у підлеглих Федеральної служби безпеки бандформувань під назвою «Кримська самооборона» є списки осіб, які мають бути вбиті або викрадені в разі початку якихось масштабних військових зіткнень. Це переважно були члени центрального і регіональних меджлісів, активісти Національного руху», – зазначив уповноважений Президента України.

Коментарi

Коментарiв