У запорізькій лікарні від невідомої інфекції померло немовля

244
Медики так і не встановили малюку точний діагноз

У Запоріжжі померла 9-місячна дитина, яку доправили до інфекційної лікарні з високою температурою.

Діагноз немовляті так і не поставили, однак одразу призначили антибіотики, які вливали навіть після стрімкого погіршення самопочуття. Про це ідеться у сюжеті ТСН.

На відео й світлинах із домашнього архіву – життєрадісний і усміхнений малюк. Левко ріс цілком здоровим, за дев’ять місяців у медичній картці не було поставлено жодного діагнозу. Однак напередодні Великодня у хлопчика піднялася температура, а на другий день увечері батьки викликали швидку – медики запідозрили ангіну і доправили хлопчика до інфекційної лікарні. Там призначили антибіотик, але легше дитині не стало.

«Температура не спадає. Я пішла до медсестри, кажу: тримається температура 39,5. Що мені робити? Хочете – дайте йому жарознижуюче, поставте свічку. Я зробила все, що визначив йому лікар, я нічого більше зробити не можу. Хочете – обтирайте його спиртом. Що хочете – те й робіть», – розповіла мама дитини Наталія Свіщо.

Не змогли встановити діагноз і вранці: пневмонія та ангіна не підтвердились, підозра на менінгіт також виявилась хибною, але призначене з самого початку лікування продовжили.

Після чергової крапельниці дитина втратила будь-які сили і не могла навіть тримати голову. Левка перевели до реанімації, де через кілька годин він помер.

Лікарі відмовились видати батькам медичну документацію і, за словами рідних, хотіли самі провести розтин – без рішення суду.

Батько Дмитро Котусенко переконаний, що таким чином медики хотіли приховати свою помилку.

Малюку вливали агресивний антибіотик «Цефтріаксон». Окрему серію цього препарату тимчасово заборонили місяць тому після смерті маленької дівчинки у Кривому Розі. Запорізькі лікарі від пояснень журналістам відмовляються. Головний лікар обласної інфекційної лікарні Володимир Шинкаренко на запитання журналістів відповідає просто: «До побачення!».

Діагноз Левка так і не встановили. У посмертній довідці вказано, що немовля померло від важкого токсичного ураження, набряку головного мозку і невстановленої інфекції.

«Призначено судово-медичну експертизу, вилучено медичну документацію, тривають усі необхідні слідчі дії, допитуються особи, які мають надати свідчення», – запевнив керівник місцевої прокуратури №2 Роман Мазурик.

За фактом смерті дитини відкрито кримінальні провадження, проте слідчі кажуть, справу можуть розслідувати, лише після отримання усіх необхідних висновків. Практика показує, що такі експертизи можуть тривати роками. Однак батьки Левка налаштовані зробити все, аби домогтися правди про смерть сина.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв