Коломойський програв «Нафтогазу» в суді і може втратити контроль над «Укрнафтою»

301
Коломойський може втратити контроль над «Укрнафтою»

26 квітня Лондонський міжнародний арбітражний суд постановив арбітражне рішення у спорі за позовом міноритарних акціонерів «Укрнафти» проти «Нафтогазу».

Про це повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

«Арбітри дійшли висновку, що ключові положення Акціонерної угоди між «Нафтогазом» і компаніями Ігоря Коломойського щодо корпоративного управління «Укрнафти» не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України», – ідеться у повідомленні.

Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 угоди, що передбачає, що 6 членів Наглядової ради Укрнафти обираються з числа кандидатів, запропонованих «Нафтогазом», а очільник «Укрнафти» та інші 5 членів Наглядової ради – з числа кандидатів, запропонованих компаніями Коломойського, які є міноритаріями.

Стаття 9 також передбачає, що персональний склад правління «Укрнафти» повинне затверджуватися Наглядовою радою «Укрнафти» за пропозицією глави правління.

«При цьому, Трибунал постановив, що в цілому Акціонерна угода є дійсною, хоча ключові її положення щодо корпоративного управління «Укрнафти» є такими, що не підлягають виконанню», – зазначили у прес-службі.

Нагадаємо, 2015 року три компанії – міноритарні акціонери «Укрнафти», підконтрольні олігарху Ігорю Коломойському – подали на «Нафтогаз» позов у Міжнародний арбітражний суд Лондона.

Позивачі стверджували, що з січня 2015 року «Нафтогаз» намагався захопити контроль над «Укрнафтою», порушуючи акціонерну угоду.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв