У Ірану почалися проблеми з продажем нафти – Bloomberg

323
Трейдери не хочуть підписувати контракти на іранську нафту і нафтопродукти

Загроза відновлення санкцій проти Ірану вдарила по продажах іранської нафти.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела у шести компаніях, які торгують сировиною на Близькому Сході.

Після заяв президента США Дональда Трампа про готовність згорнути ядерну угоду з третім за обсягами видобутку членом ОПЕК міжнародні нафтотрейдери почали уникати угод із купівлі нафти в Ісламській республіці.

Трейдери не хочуть підписувати контракти на іранську нафту і нафтопродукти з терміном дії після 12 травня – дедлайну для рішення Трампа про те, чи варто знову оголосити санкції.

Низка трейдерів, які купують іранську нафту, посилаються на те, що їхні поточні контракти містять положення, які дозволяють їм припинити приймати вантажі в разі повторного запровадження санкцій.

Цим положенням компанії планують скористатися, аби захистити свої ділові інтереси в США від переслідувань.

Деякі транспортні компанії, банки і страховики також відмовляються від нафтових угод із Іраном, термін виконання яких виходить за межі 12 травня.

«Трамп іще під час передвиборчої кампанії обіцяв переглянути угоду з Іраном, яку назвав найгіршою в історії США, а перший рік його роботи в Білому домі свідчить, що свої обіцянки він прагне виконати», – підкреслив Річард Неф’ю, старший науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету.

Станом на березень 2018 року Іран добував 3,8 млн барелів на добу – 12% від загального виробництва в ОПЕК, в якій він поступається за обсягами лише Саудівській Аравії (9,9 млн) та Іраку (4,3 млн).

Більше половини іранської нафти – 2 млн барелів на добу – йде на експорт. Це вдвічі більше, ніж під час дії режиму санкції.

Відновлення санкцій, на думку аналітика Фереідуна Фешаракі, прибере чверть цих поставок – близько 0,5 млн барелів на день. Ринку, швидше за все, буде надано перехідний період, – ймовірно, 180 днів.

Однак, додає фахівець, навряд чи нафтове ембарґо буде таким же ефективним, як те, що було введено в 2012 році: Європейський Союз поки не виявив бажання узгоджено приєднатися до санкцій.

Крім того, неясною залишається позиція Китаю, який може збільшити закупівлі іранських обсягів.

Президент Франції Еммануель Макрон, який зустрівся з Трампом цього тижня у Вашинґтоні, висловив думку, що американський лідер відмовиться від ядерної угоди. Сам Трамп під час спільної прес-конференції назвав існуючу угоду «жахливою і божевільною».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв