«Джавеліни» доставили до України – Держдеп США

259
Довгоочікувані «Джавеліни» нарешті в Україні

У Державному департаменті Сполучених Штатів Америки підтвердили, що вони вже доставили до України протитанкові ракетні комплекси «Джавелін» (Javelin).

Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на відповідь від американського зовнішньополітичного відомства.

«Їх вже доправили», – заявив офіційний представник Держдепу у відповідь на запит журналістів.

Поки інших деталей не оприлюднено.

Крім того, перед заявою Держдепу інформацію про поставку «Джавелінів» підтвердили ресурсу ще два джерела: одне з України, інше зі США, однак вони забажали залишатися анонімними у цьому питанні, оскільки не мали повноважень публічно говорити на цю тему.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2017 року Держдепартамент США схвалив продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок «Джавелін» (37 пускових установок і 210 ракет) на суму 47 мільйонів доларів. Хоча раніше посол США в Україні Марі Йовановіч запевнила, що зброя дістанеться Україні абсолютно безкоштовно.

Довідка. «Джавеліни» – це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип «вистрілив-забув» – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. «Джавеліни» призначені для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об’єктів, що переміщуються на низькій висоті та швидкості – гелікоптерів або БПЛА.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв