В Україні надто багато корумпованих політиків – американський експерт

538
Американський політолог, професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма

Корупція – дуже поширений в Україні феномен. Аби її побороти, слід дати НАБУ більше повноважень і посилити судову гілку влади в країні. Таку думку висловив відомий американський політолог, професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма.

«Я не хотів би вдаватися до того, щоб називати якісь конкретні імена. Корупція – це дуже поширений в Україні феномен, дуже багато корумпованих людей є саме в політиці. НАБУ має отримати більш широкі повноваження. Вони мають отримати ці повноваження для того, щоб проводити, по-перше, слідчу діяльність, а потім притягувати винних до відповідальності. Звичайно, треба посилити судову гілку влади, оскільки зараз вона не є така незалежна. Це є тими критично важливими елементами для забезпечення верховенства права», – зазначив Фукуяма в ефірі 24.

На його переконання, для забезпечення підвищення рівня життя населення в Україні, звичайно, треба в комплексі реалізовувати цілу низку реформ, які взаємопов’язані одна з одною.

«На сьогоднішній день зростання української економіки є на 2 чи 3% нижчим, ніж воно могло би бути. В Україні поки що зберігається дуже велика кількість державних підприємств, треба створити відкритий та справедливий ринок землі. Є дуже багато таких моментів, які треба реалізовувати поряд з боротьбою з корупцією. Треба створити такі умови, аби інвестори почувалися абсолютно безпечно, щоб вони були впевнені в тому, що вони можуть приїздити сюди, інвестувати гроші і розраховувати на прибуток», – підкреслив політолог.

За його словами, війна в Україні не має створювати передумов для обмеження чи свободи слова, чи демократичного дискурсу, чи свободи самовираження.

«Я вважаю, що ці демократичні принципи мають залишатися, незважаючи на те, що відбувається зараз в Україні. Я не настільки добре поінформований і знаюся на специфіці ситуації в Україні, тому якихось конкретних порад дати не можу. Думаю, що в першу чергу, звичайно, треба боротися з корупцією і посилювати незалежність судової гілки влади. І, звичайно, є цілі напрямки, які потрібно реалізовувати поряд із цим», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв