У Польщі радикали атакували активістів, які реставрували українські пам’ятки

423
У Польщі невідомі напали на активістів, які реставрують українські пам'ятки

Уночі 29 квітня у місцевості Стара гута у Польщі невідомі напали на активістів організації «Маґурич». Члени об’єднання реставрують українські пам’ятки.

Про у своєму Facebook повідомив очільник Об’єднання українців у Польщі Петро Тима.

«29 квітня у місцевості Стара гута (гміна Нароль, Любачувського повіту) трапився напад на табір товариства «Маґурич». Відбулась словесна атака на Голову товариства Шимона Моджеєвського та доктора Ольгу Соляж. Вони прибули до Старої Гути з метою підготовки та проведення відновлювальних робіт на недіючому греко-католицькому цвинтарі», – зазначив Тима.

П’ятеро осіб, які вчинили напад, прибули автомобілем в район цвинтаря. Вони викрикували до учасників табору гасла на кшалт: «Wyp…ać na Ukrainę» (злісний вигук на кшталт «Забирайтесь в Україну»).

Окрім цього, погрожували побиттям присутнім у таборі та знищенням «бандерівських могил». Керівництво табору викликало польську поліцію, представниками якої було затримано учасників нападу.

В Об’єднанні українців у Польщі оприлюднили заяву про  те, що напад на табір товариства «Маґурич» у селі Стара Гута вони вважають наслідком проявів ворожості та агресії до всього, що є українським.

На їхню думку, це є наслідком недостатньої реакції органів державної влади Республіки Польща на аналогічні випадки, що мали місце в Польщі за останні роки.

ОУП повідомляє, що цього року 3 червня в Перемишлі відбудеться (як і щороку) Пикулицький церковний хід. Із огляду на випадки агресії щодо українців та їхніх заходів, є побоювання, що під час цієї події плануються нові провокації, зазначено в заяві.

Oświadczenie w sprawie napadu na obóz stowarzyszenia „Magurycz”W nocy 29 kwietnia w miejscowości Stara Huta (Gmina…

Опубліковано Piotr Tyma 30 квітня 2018 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв