Україна втратила 10 мільйонів населення з 1993 року

392
Експерт переконаний: перепис населення вирішить низку проблем

Населення України демонструє тенденцію до вимирання. При цьому більша частина смертей сталася внаслідок окупації Криму і частини Донбасу.

Про це повідомляє Рупор.

Заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Олександр Гладун прокоментував намір Кабміну провести перепис населення. За його словами, за це з державного бюджету доведеться викласти кругленьку суму, однак «інформація того варта».

«Згідно з попередніми розрахунками, на всі роботи по перепису населення, аж до 2020 року, потрібно приблизно 2 мільярди гривень. Якщо розподілити на роки, то це для України не дуже велика цифра, оскільки, наприклад, дефіцит Пенсійного фонду – 120-140 мільярдів», – підкреслив фахівець.

Також він запевнив, що інформація, отримана після перепису населення допоможе вирішити низку питань. Крім оцінки змін в країні з 2001 року, інформація про чисельність населення допоможе при складанні демографічних прогнозів, які потрібні органам державної влади та науці.

Експерт також нагадав, що результати перепису мають інформацію про освітній рівень українців, етнічний склад держави, мовну структуру, міграцію та народжуваність.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв