Українці змінили своє ставлення до Другої світової війни через Донбас, − експерт

239
Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович проаналізував, як змінилося ставлення українців до Другої світової війни у період антитерористичної операції на Донбасі.

«Наше завдання − поступово переносити святкування з 9 травня на 8 − так само, як відзначають у всій Європі. Хоча ми і святкуємо і 9 травня як День перемоги над нацизмом, тому цього дня буде традиційне покладання квітів до могили невідомого солдата і парад військових оркестрів. Ми відмовилися від військових парадів і помпезного вшанування, як це відбувається в Російській Федерації. В центрі уваги українських почестей − людина, а не «народні маси» і «вожді», − наголосив в інтерв’ю Апострофу експерт.
За його словами, сучасна пропаганда Кремля допомогла громадянам України усвідомити істинність Другої світової війни та зрозуміти сутність радянських міфів про неї: «Дуже багато людей зрозуміли, скільки брехні про війну їм розповідала радянська пропаганда. Тепер ми розуміємо, що будь-яка війна − це, насамперед, велика трагедія, а не якийсь веселий тріумфальний похід на Берлін, як це подавалося».
Він також наголосив, що після конфлікту на тимчасово окупованих територіях Донбасу значна частина українців і не тільки почали по-новому сприймати і усвідомлювати Другу світову війну.
«Відбулося певне переосмислення, і саме тому українці досить легко і масово відмовилися від такого радянського символу, як георгіївська стрічка. Крім того, українці сприйняли нову дату − 8 травня − День пам’яті та примирення, а червоний мак − як європейський і український символ пам’яті про загиблих», − підсумував В’ятрович.

Коментарi

Коментарiв