Терорист «ДНР» із Бразилії спокійно живе у Києві в монастирі УПЦ МП

276
Рафаель Лусваргі спокійно живе у монастирі УПЦ МП

Засуджений за участь у терористичному угрупованні «ДНР» бразилець Рафаель Лусваргі опинився на волі і проживає у Свято-Покровському Голосіївському монастирі УПЦ (МП), що у Києві.

Бойовика там зустрів журналіст. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Спершу чоловік заперечував, що він Рафаель Лусваргі, однак потім погодився поспілкуватися. За його словами, він почав цікавитися православ’ям, коли перебував під вартою у Київському слідчому ізоляторі. Тепер чоловік начебто серйозно розмірковує нам тим, щоб стати ченцем.

Представник монастиря, який назвався отцем Самсоном і заявив, що є відповідальним за перебування тут Лусваргі, підтвердив, що у монастирі знають про звинувачення щодо бразильця. Отець стверджує, що у Лусваргі із собою є документи, що підтверджують законність його перебування на волі.

З’ясувалося, що запобіжний захід бразильському бойовику справді змінили: його випустили під особисте зобов’язання, згідно з яким чоловік не міг виїжджати за межі Києва, повинен повідомляти суду про зміну свого місця проживання, а також з’являтися до суду за першою вимогою.

За словами прокурора Ігоря Вовка, Лусваргі випустили з СІЗО у зв’язку з обміном полоненими. Цей обмін так і не відбувся, однак після цього бойовик не повернувся за ґрати.

«Більше того, коли в середині лютого термін дії його (Лусваргі) запобіжного заходу закінчився, новий щодо нього вже не вибрали. Таким чином, бразилець через рік після вироку у 13 років позбавлення волі за створення терористичної організації отримав повну свободу пересування Україною», – зазначив адвокат обвинуваченого Валентин Рибін.

Лусваргі підтвердив те, що вільно пересувається Києвом: «Я був у Червоному хресті два або три дні тому. Мій духовний отець мені дозволив. Два дні тому я гуляв у Києві».

Бойовик зізнався, що не проти повернутися на підконтрольну бойовикам територію, але найбільше хотів би повернутися до Бразилії. При цьому за кордон він потрапити не може, оскільки після закінчення запобіжного заходу він так і не отримав назад свій паспорт.

Відповідно до інформації ЗМІ, свобода бразильця в Україні триватиме як мінімум до наступного судового засідання, яке призначене на 6 червня.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв