Україна не зможе вирішити конфлікт із РФ «особливим статусом» Донбасу

205
Експерт із міжнародних відносин Андрій Бузаров проаналізував законопроект щодо особливого статусу Донбасу та можливе запровадження змін до Конституції України.

За словами експерта, навіть у разі затвердження законопроекту щодо особливого статусу або внесення змін до Основного закону вони існуватимуть лише юридично, оскільки їхньої імплементації не варто чекати.
«До імплементації не дійде, оскільки ватажки так званої ДНР і російська влада не сприймають саму ідею «особливого статусу» Донбасу», – наголосив в ефірі Донбас.Реалії Бузаров.
Він також зазначив, що Сполучені Штати Америки й Європейський Союз не погодяться йти на поступки для Російської Федерації, тому нині сторони змушені шукати альтернативні рішення. Основна проблема, на його думку, в тому, що США, як і Росія, є занадто принциповими.
«І Російська Федерація, і США працюють над пошуком альтернативних шляхів вирішення питання на Донбасі. Говорячи про те, що Мінський процес безальтернативний, на практиці вони шукають інші шляхи вирішення питання. Тільки найближчий рік-два зможе показати, що вони придумали. Я думаю, що візит Суркова до Києва, зустріч Нуланд із Сурковим, скасування «ДНРівських» виборів, призупинення процедури конституційної реформи в Україні, а також ряд зустрічей Керрі і Лаврова в Москві говорять про те, що готується альтернативний шлях вирішення конфлікту», – зазначив експерт.
«Я не знаю, який, але він пов’язаний не з Мінськими домовленостями, а з поступовою конституційною реформою України і спробою повернути Донецьк і Луганськ у правове поле України. Іншими шляхами, а не через «особливий статус». Та вони й самі можуть повернутися, якщо конституційна реформа буде проходити гладко, а Кремль зробить поступки в частині «врегулювання» підконтрольних їй лідерів в Донецьку і Луганську», – спрогнозував фахівець.

Коментарi

Коментарiв