ОБСЄ занепокоєна різким погіршенням ситуації на Донбасі

194
Генеральний секретар Організації з безпеки та співробітництва у Європі Ламберто Заньєр констатував, що після Великодніх свят ситуація на Донбасі знову різко погіршилася.

«Під час великодніх свят ми бачили, що домовленостей про припинення вогню в основному дотримувалися. Однак нині спостерігаємо повернення тенденції попередніх місяців, тобто збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, в деяких районах дійсно майже відновлення бойових дій», − цитує Інтерфакс-Україна представника ОБСЄ.
Він також наголосив, що бойовики так званих ДНР і ЛНР здійснюють обстріли з забороненого Мінськими домовленостями озброєння, захованого в житлових районах тимчасово окупованих населених пунктів.
«Те, що ми зафіксували, це випадки, коли ведеться вогонь із важкого озброєння, розміщеного в житлових районах. Таким чином, це викликає відповідну військову реакцію іншого боку, снаряди можуть потрапити в такі райони, що призведе до жертв серед цивільного населення», − наголосив високопосадовець.
За його словами, терористи продовжують блокувати доступ до окупованих територій спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ: «У деяких випадках, особливо на стороні незаконний збройних формувань, у нас були епізоди переслідування. В одному випадку патруль обстріляли. І це було далеко від лінії зіткнення. Також були випадки залякування».

Коментарi

Коментарiв