Чому режим Путіна може впасти уже найближчим часом: версія експерта

1005
За словами політолога, режим Путіна може впасти уже найближчим часом

Режим президента Росії Владіміра Путіна може впасти або найближчим часом, або проіснує ще кілька років. Кремль нині переживає серію зовнішньополітичних провалів, тому його господарю слід вибирати: або іти на якесь божевільне загострення, або відступити.

Таку думку висловив російський політолог, журналіст, політичний діяч Андрєй Піонтковскій у коментарі Обозревателю.

«Путінський режим вступив у таку ж стадію, як свого часу і всі його клони – як український режим Януковича або режим Сарґсяна. Він може впасти через тиждень, а може проіснувати ще кілька років», – підкреслив експерт.

На його думку, можна подивитися на приклад Вірменії та вкотре переконатися, що всі ці цифри підтримки нічого не значать.

«У того ж Сарґсяна був рейтинг 80%, 75% – на виборах. Де ці люди на вулицях? У Чаушеску було 95% за два дні до того, як його розстріляли з дружиною, як собак, під парканом. Коли режим прогнив, це ясно. Я можу детально пояснювати, чому він є нежиттєздатним. Але точний момент, коли він піде, передбачити неможливо», – стверджує політолог.

Однак, додає він, вірменські події усе ж показали: він піде тоді, коли дуже багато народу вийде на вулиці та водночас буде якийсь елемент розколу еліт.

«Зверніть увагу: у вірменському парламенті були так звані ручні партії – вони ж миттєво перейшли на бік революції. У Росії 2011 року цього не було», – нагадує Піонтковскій.

За його словами, нині керівний режим у Росії переживає серію зовнішньополітичних провалів: «Це видно неозброєним оком. Та ж Вірменія, Північна Корея, де їх просто викинули з процесу врегулювання та з’ясувалося, що це треба було робити давно. У Сирії – де американці спокійно перемелюють 200-300 «іхтамнєтов», а Москва мовчить; то Ізраїль знищує сирійську систему ПРО, а Москва лише мультики показує та якісь уламки нібито збитих ракет. Повний банкрут, включно із постачанням «Джавелінів» в Україну. Вже як Москва не лякала світ, навіть займалася ядерним шантажем. Але на всіх напрямках – провал».

Будь-кому у російській верхівці та в оточенні, стверджує фахівець,  ясно, що цей зовнішньополітичний курс зі «вставанням із колін», з «русскім міром» провалився і ця патова ситуація не влаштовує нікого.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв