Британія підтримала ідею Макрона про єдину армію Євросоюзу

238
Попри вихід із ЄС, Велика Британія підтримує створення єдиної армії

Велика Британія, попри вихід із Європейського Союзу, підтримує французький план створення європейських сил швидкого реагування, оскільки це сприятиме ефективній системі безпеки й оборони в Європі.

Про це заявив міністр із закупівель в оборонній галузі британського уряду Фредерік Курзон, повідомляє RFI.

Нагадаємо, у вересні минулого року президент Франції Еммануель Макрон запропонував до наступного десятиліття підготувати європейські сили реагування, що матимуть спільну доктрину та спільні бюджетні інструменти, і стануть силами швидкого багатонаціонального розгортання для протидії викликам і загрозам.

«Ми дуже зацікавлені в підтримці президента Макрона у цій ініціативі. Ми з нетерпінням чекаємо зустрічі зі своїми французькими колегами для опрацювання ідей, які вони сформулювали для більш ефективної та об’єднаної системи безпеки й оборони в Європі. Ми вважаємо, що це грає свою роль», – підкреслив Курзон.

За його словами, ініціатива Франції із започаткування європейських сил реагування (European Intervention Initiative) допоможе Великій Британії досягти «особливого партнерства з європейськими колегами з питань оборони та безпеки».

Зокрема, пропозиція Франції планує, що європейські сили реагування будуть відокремлені від іншого оборонного співробітництва в рамках ЄС, відповідно, вихід Британії з ЄС не стане перешкодою для участі у проекті.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв