Нардепи піаряться перед виборами коштом держбюджету (відео)

236
Народні обранці піаряться перед виборцями завдяки бюджетним коштам

Народні депутати, насамперед мажоритарники, часто використовують бюджетні кошти, які надають як субвенцію, з агітаційною метою до виборчого сезону.

Про це розповів аналітик громадянської мережі «ОПОРА» Андрій Савчук, передає кореспондент UA1.

За його словами, сам процес розподілу коштів на субвенції соціально-економічного розвитку певних територій є доволі політизованим, непрозорим і недостатньо рівномірним: «Це, фактично, використання бюджетних коштів нині в якихось медійних чи агітаційних цілях на перспективу, наприклад, виборчого сезону чинними депутатами-мажоритарниками».

Кошти надають, зокрема, відповідно до ухваленої ще урядом Миколи Азарова постанови Кабінету Міністрів України №106, до якої було внесено незначні зміни. Ці гроші, за його словами, дуже часто витрачають на якісь дріб’язкові ініціативи.

«Завдяки цьому, на нашу думку, певні чинні депутати-мажоритарники за допомогою своїх пропозицій можуть здобувати якісь симпатії з боку виборців, оскільки розуміють, що сума в 7 тис. гривень є не наскільки великою й кількість субвенцій можна збільшити і таким чином охопити якомога більше територіальної одиниці свого округу», – підкреслив Савчук.

У свою чергу очільниця правління мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська зазначила, що 2017 року на субвенції із держбюджету було виділено 2,5 млрд гривень, а цьогоріч – удвічі більше.

«Це колосальні ресурси, які переважно адвокатуються, лобіюються в досить непрозорий спосіб народними депутатами і згодом є частиною їхньої агітаційної кампанії, хоча старт виборів парламентських юридично нас чекає у 2019 році», – наголосила фахівець.

При цьому, ідеться далі, депутати-мажоритарники досить рідко кажуть виборцям, за які ресурси насправді проводять той чи інший захід, ремонт або ж закупівлю техніки. Вони часто позиціонують себе як частину цих програм.

Крім того, Айвазовська додала, що у низці країн світу не дозволено використовувати ресурси держбюджету на конкретні програми не пізніше ніж за рік до виборів. Однак в Україні про такі ініціативи лише йдуть розмови, а до діла все ніяк не дійде.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв