Гройсман про отруєння дітей у Черкасах: Це було локальне розпорошення невідомої речовини

282
Просто на ранковій лінійці у школі №8 у Черкасах знепритомніли близько 30 дітей

Поки у Черкасах, де у школі масово отруїлися діти, не виявлено забруднення, а надалі відбудуться детальні дослідження в лабораторіях. Стан постраждалих дітей покращується.

Про це в ефірі 112 під час візиту в Черкаси заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«На цей момент забруднень не виявлено, у повітрі забруднень не виявлено. Це говорить про те, що та речовина, яка була застосована, не перебуває ні в повітрі, ні на ґрунті, ні у воді. Далі – більш детальні дослідження робитимуть у лабораторіях. Якщо вона ще є, ця речовина, то вона буде виявлена», – зазначив очільник Кабміну.

За його словами, відповідні органи встановлюють, хто б міг розпорошити цю речовину або поширити її якимось іншим чином.

«Я не хочу робити жодних припущень. Це може бути що завгодно. У тому числі, можливо, хтось мав не дуже хороші наміри», – висловив думку Гройсман.

Також він підкреслив, що інших таких випадків у Черкасах не зафіксовано, тому жодних профілактичних заходів проводити не потрібно.

Крім того, політик пообіцяв, що якщо сім’ям постраждалих буде необхідна додаткова допомога, в тому числі фінансова, то влада її забезпечать, але на цей момент додаткові витрати не потрібні.

«Ми схиляємося до того, що це було локальне розпорошення поки невідомої речовини», – заявив Гройсман, додавши, що тільки після детальних досліджень можна буде говорити про зв’язок цієї події з тим, що трапилося у школі Новомосковська Дніпропетровської області. А поки «немає підстав говорити про те, що ці події пов’язані».

У свою чергу виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка разом із Гройсманом прибула до Черкас, сповістила останню інформацію щодо постраждалих: «Останні дані щодо Черкас – у лікарні 50 дітей і 2 дорослих. 11 дітей перебувають у реанімації, усі стабільні, під наглядом лікарів. У постраждалих спостерігається інгаляційна токсична реакція. Отруєння відбулося локально – тільки на території школи. Причини з’ясовують».

Нагадаємо, 8 травня просто на ранковій лінійці у школі №8 у Черкасах знепритомніли близько 30 дітей. До лікарні з запамороченням та нудотою потрапили 50 дітей і 2 вчителів. 11 школярів опинились у реанімації у стані середньої тяжкості, інші – у задовільному і легкому стані.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв