Швейцарія розсекретила рахунки обвинуваченого у держзраді екс-регіонала Єфремова

537
Єфремова звинувачують у розтраті бюджетних коштів ДП «Луганськвугілля» в особливо великому розмірі

На рахунки у Швейцарії, пов’язані з екс-очільником фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександром Єфремовим, починаючи з 2006 року, надійшли 33 мільйони швейцарських франків.

Про це пише Deutsche Welle, посилаючись на інформацію швейцарського Відомства із протидії відмиванню коштів.

Згідно з інформацією правоохоронців, вказані рахунки контролюють син Олександра Єфремова Ігор і його дружина, які проживають у Відні. Кошти, зокрема, лежать на підконтрольних сину і невістці Єфремова рахунках низки компаній з Кіпру, Британських Віргінських островів та Канади. Саме ці рахунки фігурують у кримінальній справі, відкритій проти Єфремова в Україні після втечі Віктора Януковича.

Відповідно до документів в українському реєстрі судових рішень, Єфремова звинувачують у розтраті бюджетних коштів ДП «Луганськвугілля» в особливо великому розмірі. Екс-регіонал чинив на керівництво підприємства незаконний вплив, схиляючи його до співпраці з фірмами, підконтрольними його родині. Унаслідок цього із швейцарських судових документів, у період з 2008 по 2014 рік «Луганськвугілля» купило у фірм Єфремових шахтне обладнання на загальну суму (у перерахунку) близько 374 мільйонів швейцарських франків.

Компанії Ігоря Єфремова нерідко вигравали тендери, незважаючи на те, що продавали обладнання у рази дорожче за конкурентів.

За інформацією українських слідчих, для легалізації частини коштів підозрювані використовували фіктивну фірму зі статутним капіталом у 100 гривень, зареєстровану у спальному районі Львова. Син Олександра Єфремова Ігор, його дружина та підконтрольні їм компанії протягом декількох років судилис