Forbes оприлюднив новий рейтинг найвпливовіших людей світу

500
Сі Цзіньпін очолив рейтинг найвпливовіших людей світу

Авторитетне американське видання Forbes оновило свій рейтинг найвпливовіших людей світу. Цьогоріч його вперше очолив лідер Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін.

До п’ятірки найвпливовіших світових лідерів також увійшли президент Росії Владімір Путін, президент США Дональд Трамп, федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель і засновник Amazon.com Джеф Безос.

Сі Цзіньпін очолив рейтинг Forbes через те, що у березні депутати всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) майже одноголосно погодилися з пропозицією змінити Конституцію, видаливши з неї пункт про обмеження роботи голови КНР двома строками і розширивши його вплив. Нині ж, як наголошує видання, китайський лідер «насолоджується культом особистості», небаченим із часів Мао Дзедуна.

Друге місце в рейтингу посідає Путін, який править Росією з 2000 року, а цього року переобрався на новий президентський термін, отримавши 77% голосів.

Третє місце Дональда Трампа автори рейтингу пояснили тим, що він не без складнощів просуває свій порядок денний у Конґресі США, попри те, що у ньому домінує його власна партія. Крім того, Трамп фігурує у розслідуваннях декількох правоохоронних органів та не може позбутися скандалів, пов’язаних з його особистим життям та бізнесом. Тим не менш, він усе ще очолює найпотужнішу у світі економічну та військову силу.

Анґела Меркель не лише посіла четверте місце, але і стала найвпливовішою жінкою у світі. Фактичний лідер Європи, Меркель виграла на непростих минулорічних виборах та створила «широку коаліцію» з політичними партнерами. Тим не менше, їй доведеться вести ЄС через шторми на кшталт Brexit і наростаючих антимігрантських настроїв у Європі.

У першій десятці рейтингу також Папа Римський Франциск (6 місце), засновник Microsoft та філантроп Білл Ґейтс (7 місце), наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман Аль Сауд (8 місце), прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді (9 місце), та співзасновник Google Ларрі Пейдж.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв