НАБУ викрило корупційні схеми в оборонній царині на понад 1 млрд грн

360
НАБУ викрило масшабну корупцію в оборонній царині

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щонайменше на 15 підприємствах в оборонно-промисловому комплексі країни зафіксували факти, які стали підставою для відкриття кримінальних проваджень.

Про це повідомляє пресс-служба НАБУ.

Найчастіше ідеться про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також закупівлю товарів за завищеними цінами через компанії-посередники, наближені до керівництва держустанов.

Унаслідок цих дій, відповідно до попередніх оцінок, інтересам держави завдано шкоду на суму понад 620 млн гривень і 3 млн доларів США.

За словами детективів, основну роль у появі корупційних схем на підприємствах ОПК відіграють посадовці держструктур: кожен другий підозрюваний у злочинах, викритих НАБУ, належить до цієї категорії.

«Водночас, крім розслідувань існуючих корупційних схем, детективи НАБУ запобігають появі нових. Зокрема, виявляючи корупційні ризики, відповідно до вимог чинного законодавства вони звертаються до посадовців для їхнього усунення», – ідеться у повідомленні.

У такий спосіб вдалося запобігти закупівлі за завищеними цінами паливно-мастильних матеріалів та постачання обмундирування неналежної якості. Загалом, завдяки цій діяльності детективів НАБУ, вдалося попередити розкрадання понад 130 млн грн.

НАБУ ВИКРИЛО КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ В ОПК НА ПОНАД 1 МЛРД ГРН Викриття фактів корупції в оборонно-промисловому комплексі…

Опубліковано НАБУ 10 травня 2018 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв