Рада провалила голосування за зміни у системі прокуратури

235
10 травня цього року Верховна Рада України не змогла під час першого читання затвердити законопроект, що передбачає зміни у системі прокуратури, які дозволили би главі «Блоку Петра Порошенка» Юрію Луценку очолити ГПУ.

Спікер парламенту Андрій Парубій виніс законопроект на голосування в якості першочергового, проте підтримали цю резолюцію лише 223 народних депутата. Пізніше глава ВРУ пропонував поставити закон на голосування за основу – цю пропозицію підтримали лише 224 парламентарі.
Українська правда нагадує, що 19 квітня 2016 року у Раді зареєстрували законопроект, який передбачає можливість призначення на посаду Генерального прокурора України особи без юридичної освіти й досвіду роботи у цій структурі. Фактично, документи розробляли для подальшого затвердження кандидатури Юрія Луценка. 10 травня виявилося, що документ доопрацьовували, що спричинило обурення кількох партій.
6 травня Парубій підтвердив, що Президент України Петро Порошенко в першу чергу на посаду глави ГПУ розглядає кандидатуру Луценка. Крім того, ЗМІ поширили інформацію, що його конкурентом є чинний глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.
Сам лідер «БПП» нещодавно заявив, що відмовляється від претендування на посаду Генерального прокурора у зв’язку з законодавчими змінами у структурі – обранням Дисциплінарно-кваліфікаційної комісії й Ради прокурорів.

Коментарi

Коментарiв