Рішення Гааги дозволить стягувати державне майно Росії – Аслунд

429
Аналітик американського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд

Рішення Третейського суду у Гаазі на користь українських компаній – це серйозна перемога для українського бізнесу, який зазнав великих збитків через анексію Криму.

Про це заявив відомий економіст Андерс Аслунд із аналітичного центру Atlantic Council.

За словами фахівця, на основі рішення третейського суду українські компанії можуть реально взятись за стягнення збитків через суди в Європі, а їх ціллю може стати державна власність Росії будь-де у світі.

«Згідно з Нью-Йоркською конвенцією про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень від 1958 року, сторона-переможець має право стягувати державну власність фактично будь-де у світі, і країни Заходу реально виконують її.  Судові витрати високі і процес повільний, але працює», – пояснив Аслунд.

Нагадаємо, напередодні Третейський суд в Гаазі постановив, що Росія повинна відшкодувати ряду українських компаній збитки за анексію Криму. У цій справі ідеться про суму 159 млн доларів.

Відповідно до постанови суду, Росія відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Владімір Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа. Частина цих компаній, пов’язана з олігархом Ігорем Коломойським, проти якого в Росії порушено кримінальну справу.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв