Міноборони через бюрократію не утилізувало майже 4 тисячі тонн боєприпасів

371
На утилізацію передано в рази менше боєприпасів від запланованих цифр

2017 року Міністерство оборони України не утилізувало 3674 тонни боєприпасів, 465 тисяч протипіхотних мін і 363 тонни ракетного рідкого палива.

Про це свідчить звіт про виконання бюджетної програми «Утилізація боєприпасів, рідинних компонентів ракетного палива, озброєння, військової техніки та іншого військового майна, забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних сил України», передає УП.

Серед причин провалу утилізації за бюджетні гроші чиновники називають занадто забюрократизовані процедури.

Відповідно до звіту, у листопаді 2016 року Міноборони підготувало проект нового розпорядження КМУ, яке перепрацьовували декілька разів і кожного разу перепогоджували.

«18 серпня 2017 року КМУ затвердив розпорядження. Перелік боєприпасів включених до лотів потрібно було узгоджувати з Генеральним штабом України, що ще на деякий час відтермінувало процедури закупівлі», – ідеться у звіті.

Завершити тендерні процедури чиновники змогли лише в середині грудня 2017 року, тому утилізацію перенесли на наступний рік.

Так само чиновники пояснюють і провал утилізації за імплементаційною угодою між КМУ і НАТО з матеріально-технічного забезпечення і обслуговування (ОМТЗО).

«У рамках кошторисних призначень 2017 року було укладено новий договір в рамках контракту з ОМТЗО на утилізацію 1460,5 тонн непридатних боєприпасів, який буде оплачуватись у 2018 році після виконаних робіт», – зазначено у документі.

Відповідно, на утилізацію передано в рази менше боєприпасів від запланованих цифр, 1187 тонн за згаданим контрактом з ОМТЗО та 464 тисяч протипіхотних мін.

Загалом 2017 року Міноборони витратило 52,9 млн грн на охорону і оборону арсеналів та 33,6 млн грн на укриття, протипожежний захист і розосередження боєприпасів, 3,2 млн грн на утилізацію ракетного палива і сплатило 3,9 млн грн як внесок України за контрактом ОМТЗО.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв