Німеччина вимагає негайного виконання Мінських домовленостей

203
Глава Міністерства закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив, що час гучних заяв щодо Мінських домовленостей давно минув, тому їх нарешті варто виконувати.

11 травня, напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки», Штаймайєр наголосив, що нарешті чекає від Російської Федерації й України реальних пропозицій щодо вирішення конфлікту на тимчасово окупованому Донбасі. Він також підкреслив, що Мінські домовленості затвердили ще 15 місяців тому, а їх реалізація не може тривати вічність.
«Ми очікуємо не тільки заяв від сторін конфлікту, але насамперед прогресу в реалізації домовленостей. Протягом багатьох місяців ми ламали зуби, щоб українська, російська влада і сепаратисти продовжили виконання домовленостей. Якщо в цій справі і спостерігається певний прогрес, то він просувається зі швидкістю равлика – по міліметрах. Так довго тривати не може», – цитує Дзеркало тижня заяву німецького високопосадовця.
Він також нагадав, що на Сході України вже неодноразово відбувалася ескалація конфлікту, проте нині обидві сторони повинні зробити все можливе для подальшого уникнення подібної ситуації. 
Раніше політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор висловив думку, що ідея Мінських домовленостей вже близька до провалу у зв’язку з невиконанням своїх зобов’язань Російською Федерацією.
«Якщо Мінські домовленості ще не мертві, то вони точно під апаратом штучної підтримки життя. І це можна було передбачити від самого початку. Мінськ із багатьох причин був юридичною вигадкою», – зазначив Вітмор.

Коментарi

Коментарiв