У Сумах ректор вишу відправив студентів на практику до окупованого Криму (відео)

4672
Ректор вишу у Сумах збрехав про домовленості з СБУ щодо візиту студентів у Крим

Група студентів із Сумського педуніверситету ім. А. С. Макаренка проходила практику з гірського туризму в анексованому Криму.

За словами ректора вишу Юрій Лянного, вирішили відправити студентів саме туди, оскільки  на Сумщині, мовляв, немає маршрутів відповідної складності, передає UA:Суми.

«Відповідно до навчальної програми за спеціальністю «Туризм», є в них дисципліна «Підвищення професійної майстерності», відповідно до цієї програми студенти повинні пройти 6 категорійних походів. Ці походи ідуть і по нашій місцевості, але є низка походів таких категорій, які потребують гірської підготовки», – зазначив очільник вишу.

Крім того, він показав журналістам план маршруту, затверджений керівництвом університету: з міста Судак і до перевалу Ангар. Тривалість – із 27 квітня по 7 травня.

При цьому Лянной зазначив, що «перед тим, як це вирішувати, він нібито узгодив це питання зі Службою безпеки України».

У СБУ ці слова спростовують.

«Управлінням СБУ в Сумській області санкцій щодо виїзду студентів для проходження практики не надавалось, оскільки це не передбачено чинним законодавством України», – зазначила речниця начальника Управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута.

Слід підкреслити, що професійні туроператори Сум групи до Криму не посилають.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв