Переговори «нормандської четвірки» вкотре завершилися безрезультатно

267
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 11 травня після зустрічі представників країн «нормандської четвірки» заявив, що сторонам не вдалося узгодити питання щодо виборів на Донбасі.

За словами глави Міністерства закордонних справ України, дипломати не знайшли компромісного рішення щодо умов української влади у зв’язку з проведенням місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу.
«Ми не дійшли згоди. Російська сторона запропонувала свої варіанти виборчого законодавства. Але я сказав пану Лаврову, представнику РФ у «нормандській четвірці», що ми здатні самі написати українське законодавство, і ніякі поради нам не потрібні. Таким чином, у цьому питанні у нас немає ніякого прогресу, і ми працюватимемо над ним і далі», – констатував Клімкін.
Він також зазначив, що під час перемовин оприлюднив усі «не дискусійні» питання для української сторони, які відповідають як і державному законодавству, так і вимогам ОБСЄ. Дипломат підкреслив, що ці питання навіть не підлягають обговоренню. Зокрема, йдеться про доступ ЗМІ до передвиборчої й виборчої кампаній.
Високопосадовець також повідомив колегам, що для України принципово важливим є питання щодо адміністрування виборів на окупованому Донбасі. Зокрема, аспект щодо ролі Центральної виборчої комісії та внутрішньо переміщених осіб.

Коментарi

Коментарiв