Генерал Бундесверу: Україна – кривава рана, де може статися неконтрольована ескалація

933
Домрезе називає ситуацію на Сході України катастрофічною

Найближчим часом Росія не нападатиме ні на країни НАТО, ні на Балтію. Щоправда, на Сході України ситуація залишається катастрофічною, і саме тут існує найбільша небезпека.

Таку думку висловив генерал Бундесверу у відставці та колишній командувач Об’єднаних сил НАТО Брюнсум Ганс-Лотар Домрезе, передає DW.

«Деякі речі – дивні. Діють санкції, однак торгівля з Росією триває. Із моєї точки зору, абсолютно зрозуміло, що НАТО й Захід не мають наміру нападати на Росію. Не скажу, що Путін має намір напасти на нас. Однак 2014 року російський уряд порушив кілька міжнародних угод, було анексовано Крим, а на Сході України у них перебуває більше танків, аніж у Бундесверу. Тому взаємини із НАТО і Заходом стали прохолоднішими. Це зрозуміло, бо Росія повернула війну в Європу», – підкреслив військовий.

Він переконаний: Кремль усе ж не нападатиме у майбутньому на країни Балтії: «Із військово-технічної точки зору, вони можуть це зробити, бо мовиться про невеликі країни. Проте навіщо? Там немає нафти, вихід до Балтійського моря Росія має. Це стало б сумнівним досягненням, а втрати були б величезними та ще ризик Третьої світової війни. Не думаю, що президенту Путіну та його радникам подобається така ідея. Тож там, в країнах Балтії, ситуація є стабільною».

У той же час, наголошує Домрезе, за нинішньої ситуації в Європі «відкритою кривавою раною» тут називає Україну.

«На перемовинах у Мінську Німеччина обрала правильну позицію, коли сказала, що давайте доб’ємося припинення вогню на сході, а питання Криму винесемо за дужки, нехай цим займаються наші діти. Однак на Сході України досі немає миру. Україна досі не контролює значну частину свого кордону з Росією. Це відкрита рана. Якщо конфронтація в Європі й є можливою, – а я вважаю Україну частиною Європи, – то саме там я бачу найбільшу небезпеку. На лінії розмежування може статися неконтрольована ескалація, що, своєю чергою, може мати ширші наслідки із залученням США», – зазначив генерал.

Тим не менше, він додав, що налаштований оптимістично:  «Нам – Заходу, НАТО – вдасться вийти на конструктивний діалог з Росією, якщо ми скажемо, що наша мета – щонайменше докласти зусиль задля збереження миру. Крім того, в економічній співпраці також краще працювати один з одним, а не один проти іншого».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв