Лас-Веґас по-українськи: лотерея депутата БПП стала найприбутковішою на ринку

421
УНЛ Олександра Третьякова стала найбільшим із трьох лотерейних операторів країни

Із 2016 року Українська національна лотерея (УНЛ) стала найбільшим із трьох лотерейних операторів країни і продовжила збільшувати частку ринку 2017-го.

Про це ідеться у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом», повідомляє Bihus.info.

До Революції гідності УНЛ була найменшим лотерейним оператором. Зростання оборотів компанії відбулося після того, як два інші власники лотерейних ліцензій – «М.С.Л.» і «Патріот» – загриміли до санкційного списку Ради нацбезпеки та оборони. Уперше це сталося наприкінці 2015 року. Із того ж часу УНЛ почали пов’язувати з народним депутатом від БПП Олександром Третьяковим.

2016 року нардеп повідомляв, що має опціон на викуп частки в УНЛ, а наприкінці 2015-го політик з’явився в офісі УНЛ під час обшуку. У той час тривав корпоративний конфлікт між українськими та іноземними акціонерами лотерейного оператора. Серед українських співвласників компанії історично присутній Валерій Коваленко – як виявилося, товариш Третьякова.

Відповідно до фінзвітності, яка є в розпорядженні ЗМІ, задекларований оборот Української національної лотереї 2017 року становив 934 мільйони гривень. Її найближчий конкурент – компанія «М.С.Л.» – тепер утричі менша. У 2017-му вона показала 308 мільйонів гривень обороту.

На своєму сайті УНЛ повідомляє, що випускає, зокрема, електронні лотереї «Космолот», «Фаворит-спорт», «Лото Парі-Матч» та інші. «Космолот» і «Фаворит-спорт» – це мережі гральних залів, які працюють за ліцензією УНЛ. Під брендом «Парі-матч» в Україні працювала букмекерська діяльність, яка із 2009 року заборонена законом.

Найближчий конкурент УНЛ – компанію «М.С.Л.» – останнім часом пов’язують із двома народними депутатами – колишнім регіоналом Віталієм Хомутинніком і «нарфронтівцем» Сергієм Пашинським. На ринку говорять про їхнє залучення для вирішення санкційних проблем компанії, зокрема, за частку в ній. І Хомутиннік, і Пашинський у коментарях журналістам цю інформацію заперечили.

У санкційний список компанія потрапила через інформацію про зв’язки з російською «Альфа-груп» Михайла Фрідмана. Формулювання РНБО: створення загроз нацбезпеці і фінансування тероризму. Тоді «М.С.Л.» ініціював кримінальне провадження, аби СБУ перевірила його на причетність до тероризму. Нині провадження закрите – фінансування тероризму не доведене. Однак, чи вибула «М.С.Л.» із санкційного списку, оновленого РНБО у травні 2018-го, поки невідомо.

Третій лотерейний оператор – компанія «Патріот» – після введення санкцій є практично неактивною. Її минулорічний оборот становив 367 тисяч гривень проти 8 мільярдів у 2014 році. 2015-го програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» повідомила, що власник українського «Патріоту» – російський бізнесмен Олег Бойко, який офіційно фінансує російську армію. Нині у «Патріоті» декларують вихід попередніх акціонерів із бізнесу, а бенефіціаром називають українського банкіра Олександра Морозова.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв