Іспанія підозрює ГПУ в підробці документів на екстрадицію екс-міністра

274
Причиною відмови Іспанії щодо екстрадиції колишнього міністра фінансів України Юрія Колобова виявилася підробка документів Генеральною прокуратурою.

Відповідну інформацію Перша інстанція виявила в ухвалі Печерського районного суду Києва, оприлюдненій у Єдиному реєстрі судових рішень. 
Нагадаємо, в жовтні минулого року Генеральна прокуратура України оголосила, що екс-міністра фінансів намагалися незаконно звільнити з-під варти за допомогою фальшивого листа. Керівництво ГПУ тоді зазначило, що на адресу відомства надійшов лист від Українського бюро Інтерполу, щодо запиту від іспанських правоохоронних органів про надання додаткової інформації про Колобова.
До запиту додали копію листа за начебто підписом заступника Генпрокурора Юрія Столярчука, в якому йдеться про те, що Колобов у кримінальному провадженні, яке розслідують щодо нього, має процесуальний статус свідка, а не підозрюваного, − наголосив представник ГПУ.
Компетентні органи Іспанії заявили, що вищезгаданий лист вони отримали від захисників українського екс-міністра. Керівництво Генпрокуратури запевнило, що працівники відомства не підписували подібного документа, а статус Колобова як підозрюваного не відповідає дійсності.
Згідно з резолюцією Печерського суду, задля перешкоджання екстрадиції колишнього міністра фінансів невідомі особи підробили лист, датований 15 вересня 2015 року, й нібито підписаний главою ГПУ.
Швидше за все, саме цей факт став приводом для відмови іспанської сторони в екстрадиція Колобова в Україну, − резюмував журналіст Першої інстанції.

Коментарi

Коментарiв