ВРУ затвердила реформу Генеральної прокуратури \”під Луценка\”

275
12 травня Верховна Рада України затвердила зміни до законодавства щодо вимог до кандидатів на посаду Генерального прокурора.

Народні депутати прийняли за основу і в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України». відразу після голосуванні спікер парламенту Андрій Парубій оголосив півгодинну перерву.
Відповідно до документа, віднині кандидати на посаду Генерального прокурора повинні мати вищу освіту, проте вже не обов’язково юридичну. Крім того, необхідно мати досвід роботи у галузі права й законодавчому або правоохоронному органі не менше 5 років. Іншими вимогами є володіння державною мовою, високі морально-ділові, професійні й організаторські якості.
Зазначимо, ухвалення законопроекту було необхідним задля призначення на посаду очільника Генеральної прокуратури глави «Блоку Петра Порошенка» Юрія Луценка. Деякі нардепи спрогнозували, що його затвердять уже 12 травня.
Крім того, під час голосування низка парламентарів, зокрема від «Самопомочі» та «Свободи», вигукували, що ВРУ згідно з регламентом не має права розглядати цей законопроект, оскільки раніше подібний документ уже відхилили.

Коментарi

Коментарiв