Європа сміється над пропозицією Порошенка брати шефство над містами Донбасу – експерт

1099
Експерт переконаний: кошти на відновлення Донбасу не завжди ідуть за призначенням

Схоже, Президент і його команда роблять вигляд, що серйозно переймаються долею Донбасу. Про це розповів експерт із питань державної безпеки Василь Вовк, оцінюючи ініціативу Порошенка з приводу того, щоб кожна країна ЄС взяла під опіку одне з міст Донбасу для відновлення регіону.

«Це нагадує, як свого часу за Радянського Союзу були міста-побратими: Київ – побратим Варшави, Вінниця – польського міста Кельце. Ці міста-побратими один одному нібито допомагали, хоча насправді вся допомога обмежувалася проведенням концертів, виставок, взаємними відвідинами та обміном досвідом», – підкреслив фахівець у коментарі Слову і Ділу.

Донбас, наголошує він, слід відновлювати абсолютно весь, однак для початку мають припинитись бойові дії, окуповані РФ території мають бути звільнені, проведені всі належні заходи та встановлена офіційна українська влада. І лише потім можна підключати США, Європу тощо.

Також Вовк пояснив, що міста не ухвалюють подібних рішень – їх повинні ухвалювати уряд і керівництво країни, що укотре говорить про те, що цей меседж призначений радше для самопіару.

«Насправді, долею Донбасу переймається той, хто має дорожню карту щодо звільнення територій і план виграшу війни з РФ, встановлення наших прикордонників на кордоні. Чи маємо ми бодай щось? Оскільки лише після цього можна говорити про відновлення. Образно кажучи, коли горить хата, сарай не ремонтують. Це гарно відображає нинішні ініціативи», – зауважив експерт.

Крім того, він констатував, що кошти на відновлення Донбасу не завжди витрачають за призначенням: «Були виділені гроші на ремонти доріг, відновлення аеродромів, будівництво водо- і енергокомунікацій, але вони розкрадаються ще на підході до Донбасу. Ситуація приблизно така: давайте нам кошти, бо нам не вистачає своїх для розкрадання».

Саме тому, переконаний Вовк, у цій ситуації потрібна система, що дозволить побачити, що ці кошти прозоро використовуються й дійсно відбувається відновлення інфраструктури на Донбасі.

«Європа на це посміхається в кулачок. Всі, хто розбирається в справах фінансування, тим більше з-за кордону, розуміють, що це наразі суто медійна річ. Яке відновлення? Можливо, завтра РФ почне повномасштабні бої. Чи ми показали карту звільнення територій?» – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв