Олександр Кочетков: Порошенку доведеться «відповісти за базар» щодо Донбасу?

478
Політолог Олександр Кочетков

А навіщо до нас Курт Волкер знову навідався? Невже справді перевірити, як там дотримується перемир’я на Донбасі?

Якщо так, то доведеться повірити, що зі супутників і розвідувальних безпілотників американцям бойові дії на Донбасі видно гірше, ніж зі Слов’янська, від якого до фронту сотня кілометрів. І вже зовсім несерйозно припускати, ніби спецпредставника США всерйоз хвилює гуманітарна катастрофа на Донбасі – про це має боліти голова української, а не американської влади.

Тоді навіщо?

А нагадати Президенту Порошенку, що на Заході нічого не забули. Про його обіцянки політичного врегулювання на Донбасі, зокрема. А це, на секундочку, амністія і вибори на окупованих територіях, а лише потім відхід окупантів і повернення контролю за держкордоном. Може бути. А може і не бути.

І Заходу глибоко паралельно, які там у ПОПа терки з його заклятими коаліційними партнерами – обіцяв він, йому і виконувати.

Причому, виконувати до президентських виборів. Це політичне врегулювання – своєрідний «дембельський акорд» Порошенка, а інакше його «сліпий траст» раптом прозріє і піде здаватися з повинною ФБР.

Ні, звичайно, Петро Олексійович хотів би пропетляти і пообіцяти, що звичайно, все виконає, однак після. Після четвергового дощику, який мочить рака-свистуна на пагорбі.

Але не прокотить. Тут все по класиці: вранці гроші – увечері стільці, можна і навпаки, але гроші вперед.

Тому що Президенту Трампу, судячи з усього, дуже сподобалися лаври миротворця з Нобелівською премією до того ж. Дві Кореї він майже уже замирив, треба, щоб і в Україні все врегулювалося. А там і Сирія як-небудь підтягнеться, тому воювати скоро нікому буде.

Так що якісь спроби легітимізації «Мінська» через Раду Порошенку робити все-таки доведеться. Що мінімізує його і без того скромні шанси на переобрання.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв