Російські окупанти вкотре показали зневагу до кримських татар – Amnesty Internatonal

398
Правозахисники заявили, що окупанти укотре показали зневагу до кримських татар

Окупаційна влада виявила неповагу до пам’яті жертв депортації кримських татар, коли розігнала меморіальну акцію в Сімферополі.

Про це заявили у правозахисній організації Amnesty International Ukraine.

«Російська де-факто влада не змогли втриматися від спокуси проявити силу щодо кримськотатарських активістів. Розгоном мирної акції поминання вони не тільки в черговий раз знехтували правом на свободу мирних зібрань – у Криму воно і так було практично знищено з початку окупації», – але і продемонстрували відверту неповагу до пам’яті жертв депортації 1944 року», – підкреслила директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

Також в організації наголосили, що кримські татари укотре «стали жертвами довільних і вибіркових переслідувань з боку де-факто влади півострова», коли сімферопольська поліція 17 травня розігнала акцію пам’яті депортації кримських татар «Запали вогонь у своєму серці» і затримала два десятки її учасників. Одному з активістів було інкриміновано «непокору законній вимозі співробітника поліції». Тепер 19-річному Сейтасану Асанову загрожує адміністративний арешт.

Попри те, що більшість учасників невдовзі відпустили, права людей були неодноразово порушені.

«Так, поліцейські не допустили до затриманих адвоката Едема Смєдляєва, а також піддали всіх активістів примусовій дактилоскопії, тоді як навіть за законом взяття відбитків пальців обов’язкове лише в разі висунення кримінальних звинувачень або після рішення суду про адміністративний арешт», – заявили правозахисники.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв