Кремль може використати «Північний потік-2» задля шпигунства – Держдеп США

519
У США переконані: «Північний потік-2» є поганим проектом для усієї Європи

У США побоюються, що Росія може обладнати «Північний потік-2» шпигунськими пристроями. Крім того, у Штатах переконані, що цей проект є поганим не лише для України, а й для цілої Європи.

Про це ідеться у публікації Bizz Energy Today із посиланням на представника Державного департаменту США Сандру Удкірк.

За словами дипломатки, є побоювання, що Росія використовуватиме газопровід для збору розвідувальної та військової інформації про діяльність НАТО у Балтійському морі: «Із цією метою Росія може встановити пристрої моніторингу за маршрутом трубопроводу».

Водночас Spiegel пише: представник Держдепу також підкреслила, що Вашинґтон не виключає оголошення нових санкцій проти європейських компаній, причетних до проекту, якщо газопровід «Північний потік-2» таки буде побудовано.

«Газопровід є поганим для України та поганим для Європи. Ми були б щасливими, якщо б проект не відбувся», – зазначила Удкірк.

Крім того, вона наголосила, що у США відчувають великий скепсис щодо того, що Україна та Росія зможуть домовитися про транзит за посередництвом Німеччини: «Навіть якби Росія дала гарантії, що буде прокачувати певні обсяги палива в майбутньому, під великим питанням, щоб таких обіцянок дотримувалися».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв