Генпрокурора призначили олігархи, − нардеп

170
Народний депутат України Сергій Лещенко прокоментував призначення Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора, назвавши це результатом голосування олігархів.

Нагадаємо, 12 травня поточного року Верховна Рада України затвердила закон, що дозволяє призначення на посаду Генерального прокурора особи без юридичної освіти й раніше визначеного законодавством стажу роботи у відомстві. Фактично, документ ухвалили задля затвердження на цю посаду Юрія Луценка, що відбулося вже через кілька годин.
«Президент Петро Порошенко вносить лідері президентської фракції Луценка на посаду Генпрокурора. Називає закон під одну людину «реформаторським». Ляшко час від часу кричить «ганьба». «Самопоміч» тримає плакати з портретами Лі Куан Ю. Газета з законом, який ухвалили кілька годин тому, надрукована вже в сьогоднішньому (!) номері. Вирішальні голоси дають олігархи. Луценко обіцяє суд над Януковичем (уже четвертий Генпрокурор за рахунком), проте ні слова не говорить про чинних корупціонерів, багато з яких присутні в залі. Це сюр, абсурд, це все більше схоже на агонію», − написав у своєму Facebook Лещенко.
За його словами, із 264 голосів за призначення Луценка 23 голоси – це група олігарха Ігоря Коломойського «Відродження» в повному складі, 5 позафракційних нардепів також його представники, 17 голосів віддала «Воля народу», іще 3 голоси – «Опозиційний блок». «Без цих голосів Луценко не отримав би посаду глави ГПУ», – резюмував парламентар.
Розкритикував ухвалення закону та призначення Луценка й колишній заступник очільника Генеральної прокуратури Віталій Касько, який подав у відставку, не витримавши тиску екс-глави відомства Віктора Шокіна.
«Із ухваленого законопроекту  зникли норми про обов’язкове проведення конкурсів на посади в генеральну і регіональні прокуратури, які були у проваленому напередодні аналогічному законопроекті. Відкриті для зовнішніх кандидатів конкурси на всі посади життєво необхідні для перезавантаження відомства. Вірогідно, відмова від закріплених законом конкурсів – результат політичних домовленостей, щоб документ таки зміг набрати необхідну кількість голосів. Так само результатом політичної домовленості є норма про першого заступника Генпрокурора, якого мають призначати на строк повноважень самого керівника ГПУ. Очевидно, що це просто розподіл портфелів між двома фракціями коаліції», – констатував Касько.

Коментарi

Коментарiв