Олександр Кочетков: Що зробив з України «великий дипломат Порошенко»

515
Політолог Олександр Кочетков

ПРО НАС ДОМОВЛЯЮТЬСЯ БЕЗ НАС.

Головним зовнішньополітичним підсумком президентства Петра Порошенко стане повна втрата Україною суб’єктності. Ми не були повноцінним геополітичним гравцем – вимушена здача ядерної зброї, яку ми не могли самостійно ні застосувати, ні навіть зберігати, тому підтвердження.

Але після «помаранчевого», а особливо після євромайдану Україна претендувала на досить самостійну фігуру. «Великий дипломат Порошенко» призвів до того, що ми вже й не фігура, і навіть не ігрова дошка, а так, окрема клітинка на ній десь в куточку.

Саме тому Ангела Меркель самостійно летить у Сочі розмовляти з Владіміром Путіним, у тому числі, і про Україну. А перед цим вона говорила про Україну з Дональдом Трампом. Порошенка – так, викликали в Німеччину до фрау Меркель, але тільки щоб нагадати про його клятвені обіцянки, зроблені в рамках «мінської змови».

Курт Волкер прибув в Україну, щоб теж нагадати про «Мінськ», а також поділитися тим, про що вони домовилися з Владіславом Сурковим по Україні. Домовилися, зрозуміло, без участі України.

Спроби симпатиків України, таких як Міхеїл Саакашвілі, знайти для нас реальну зовнішньополітичну підтримку, натикаються на гидливі гримаси європейської дипломатії – мовляв, українці ж самі не в змозі ясно сформулювати, чого вони хочуть…

Щоб домагатися суб’єктності країни, мало вільно висловлюватися англійською та мати ярд у «сліпому трасті».

Треба, по-перше, постійно пропонувати дійсно сильні варіанти щодо досягнення миру в Україні та її розвитку. Ці варіанти повинні бути, в тому числі, цікаві і основним зовнішньополітичним партнерам України. Але важливіше, що вони повинні бути такими, які ми в значній мірі здатні виконати самі. Тобто, повідомляємо партнерів, що мають намір робити те і те, і просимо нас підтримати. А не благаємо зробити щось ЗАМІСТЬ нас, типу силами миротворців викинути російсько-терористичні війська за держкордон. Той же Ізраїль діє саме в такому самостійному ключі.

По-друге, треба бути незалежним політично лідером, якого неможливо стримати командою «До ноги, а то займемося твоїми офшорами!». Саме тому постійно повторюю: державні службовці (і афільовані з ними особи!) зобов’язані зберігати заощадження виключно в національній валюті в національному банку. А корупція у верхніх ешелонах влади – фактор національної загрози, що знищує не тільки суб’єктність, а й суверенітет України.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв