Луценко буде залежним від Президента прокурором, − експерт

239
Експерти у галузі політології прокоментували призначення Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора України. Слід зазначити, що всі фахівці налаштовані досить скептично.

Експерт «Реанімаційного пакету реформ» Марина Цапок в інтерв’ю Радіо Свобода наголосила, що призначення Луценка вирішує мету влади знайти «людину не з системи» лише частково, оскільки він зможе ухвалювати певні рішення незалежно від цієї системи лише певний час. Крім того, він далекий від органів прокуратури, проте залежний від президентської команди й самого Президента.
«Процедура призначення показала, що, очевидно, ця людина не буде незалежною від Президента. Однак, мені хочеться бути оптимістичною і говорити, що він на своїй посаді зможе виконати якісь інші задачі – наприклад, розворушити цю корупційну прокурорську вертикаль», − висловила сподівання Цапок.
Крім того, на її думку, Луценко повинен звільнити заступників, які працювали в команді колишнього очільника Генеральної прокуратури Віктора Шокіна. Зокрема йдеться про Юрія Севрука, Юрія Столярчука й Романа Говду. 
Прокурор із команди грузинського реформатора, екс-заступника глави ГПУ Давида Сакварелідзе зазначив, що в першу чергу очікує від Луценка активізації розслідування справ щодо злочинів проти Революції гідності.
«Людський ресурс, я думаю, буде активізований. На початку розслідування цієї справи було тільки три прокурори-процесуальні керівники і 20 слідчих. Суспільство невдоволене, що досі розслідуються ці справи, але, якщо показати суспільству, який об’єм слідчих і процесуальних дій було вчинено – вони зрозуміють, що ці особи зробили неможливе. Вони зробили максимум того, що нині ми бачимо в суді», − наголосив прокурор.

Коментарi

Коментарiв