Найбільший проект десятиліття: Україна відкрила тунель в Європу (фото)

545
Бескидський тунель обійшовся Україні у 2,9 млрд грн

24 травня в Україні відкрили один із найбільших інфраструктурних проектів за останні десятиліття – Бескидський залізничний тунель, який є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції до Європи.

«Це проект, завдяки якому Україна стає ще ближчою до Європейського Союзу, а ЄС – до України. Адже він – частина міжнародного транспортного коридору, який іде по території Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на Схід», – підкреслив у Facebook Президент України Петро Порошенко.

За його словами, тут проходить до 40% українських транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.

«Бескидський тунель – це символ масштабного оновлення країни та переходу до сталого розвитку», – наголосив глава держави.

Відкриття Бескидського тунелю

Відкриття залізничного руху по Бескидському тунелю надзвичайно важлива подія для України та її економіки. Це покращує умови для нашого експорту до ЄС, обсяги і частка якого істотно зростають завдяки Угоді про асоціацію.

Опубліковано Петром Порошенком 24 травня 2018 р.

Бескидський тунель розташований у Карпатах, на Бескидському перевалі. Він відноситься до п’ятого пан’європейського транспортного коридору (Італія – Словенія – Угорщина – Словаччина – Україна).

Довжина нового тунелю становить понад 1700 метрів, таким чином він є другим в Україні після Лутугинського, що у Луганській області. Його максимальна глибина – 180 метрів від поверхні Бескидського хребта.

Пропускна спроможність транспортного об’єкта збільшиться з 47 до 100 пар поїздів на добу. При цьому швидкість руху поїздів збільшиться із 15-40 до 60-70 км/год.

Загальна вартість будівництва Бескидського тунелю становить близько 2,9 млрд грн. Проект реалізувався на кредитні кошти, надані Україні Європейським банком реконструкції та розвитку та Європейським інвестиційним банком.

Бескидський тунель

До відкриття Бескидського двоколійного залізничного тунелю залишаються лічені години. Це – не лише найбільший інфраструктурний проект, реалізований у нас в країні протягом останніх десятиліть. Це – проект, завдяки якому Україна стає ще ближчою до Європейського Союзу, а Євросоюз – до України. Адже він – частина міжнародного транспортного коридору, який прямує територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на схід. Тут проходить до 40% наших транзитних вантажів у напрямку Західної і Центральної Європи. Бескидський тунель – символ масштабного оновлення країни, переходу до сталого розвитку.Чекаємо на старт!

Опубліковано Петром Порошенком 23 травня 2018 р.

Новий Бескидський залізничний тунель побудований у 22 метрах від старого, який створили ще 1886 року за імператора Австрійської імперії Франца Йосифа I. Тоді транспортний об’єкт розроблявся як перехід зі східних регіонів Австро-Угорщини до Центральної Європи і мав пов’язувати Закарпаття з українськими землями, які перебували під владою імперії.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв