Перемога Порошенка призведе до його ж поразки, − журналіст

164
Журналіст Віталій Портніков висловив думку, що перемога Президента України Петра Порошенка, якому вдалося призначити на посади глави КМУ і Генеральної прокуратури свої протеже, призведе до його ж поразки.

У своєму блозі на ЛІГА.net Портніков прокоментував передбачуване призначення колишнього лідера «Блоку Петра Порошенка» Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора.
«На перший погляд, ми спостерігаємо стрімке посилення глави держави, якому буквально за лічені дні вдалося провести двох своїх найближчих політичних соратників на найважливіші пости в державі − Прем’єр-міністра і нового керівника Генеральної прокуратури. Але в цій перемозі криються зерна практично неминучої поразки Петра Порошенка», − спрогнозував журналіст.
Таке твердження він пояснив тим, що і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман і Луценко є лише умовними соратниками Президента: «Володимир Гройсман − не стільки політичний соратник Порошенка, скільки колишній мер міста, в якому у Президента був бізнес − саме бізнес, а не політичний інтерес. Шляхи Луценка і Порошенка можуть розійтися в будь-який момент − як уже не раз розходилися шляхи Луценка з політиками, вірним соратником яких він міг здаватися».
Він також наголосив, що новопризначений глава ГПУ піклуватиметься не про політичні інтереси Порошенка, а про власні. Крім того, Гройсман не зможе вмить вирішити проблеми українського населення, оскільки він зобов’язаний ухвалювати непопулярні рішення у зв’язку з зобов’язаннями перед Міжнародним валютним фондом. Портніков також зазначив, що від Луценка також не варто очікувати кардинальних змін і реформування структури прокуратури.
«Коли апарат все ще старий, а силові структури − нові, то це і є катастрофа управління. Порошенко і Луценко − явно не ті політики, які допустять таку катастрофу. При цьому в суспільстві існуватиме запит на нову прокуратуру, але звинувачувати в її відсутності будуть не Генерального прокурора − чого його звинувачувати, він людина залежна − а саме главу держави», − констатував журналіст.

Коментарi

Коментарiв