Нардеп Грановський катається на елітних авто, записаних на бідняків

446
Олександр Грановський не декларує елітні авто

Нардеп від БПП, помічник Президента Петра Порошенка, якого називають куратором Банкової в судах та прокуратурі Олександр Грановський протягом двох років користується, однак не декларує низку люксових автомобілів, записаних на третіх осіб, серед яких – колишній ДАІшник та співробітники близької до депутата юридичної фірми.

Про це свідчить розслідування програми Схеми.

Протягом 2016-2018 років знімальна група «Схем» зафіксувала щонайменше сім дорогих машин, на яких їздив безпосередньо нардеп або використовував як автосупровід. Серед них, зокрема, три «Мерседеси» S-класу, Toyota Land Cruiser 200, дві Audi A8 та Mercedes Benz Vito. Орієнтовна вартість цих машин варіюється від $40 до $100 тис. за кожну.

Одна з машин – Toyota Land Cruiser 200 – зареєстрована на Надію Шелест. За інформацією податкової, за п’ять років Надія Шелест офіційно отримала менше 50 тис грн доходу. Вона є дружиною Дениса Шелеста – єдиного власника і директора приватної фірми «АТП 2505».

Шелест звільнився з МВС України у Київській області у лютому 2016 року. У березні 2017 року заснував фірму. За тиждень після цього «АТП 2505» придбала три елітних автомобілі – серед яких «Ауді А8» і дві автівки, які бачили «Схеми» у користуванні Грановського, – «Мерседес S600» та Toyota Land Cruiser. Останній  автомобіль – єдиний, який парламентар вказав у декларації як орендований.

Офіційно Шелест за п’ять останніх років заробив лише 200 тис. грн і не отримував жодних прибутків від продажу землі. Згідно з його резюме від квітня 2018 року, він працював у супроводі перших осіб держави та інспектором роти супроводу у Національній поліції, а нині шукає роботу особистим водієм.

Інші особи, на яких записані авто і ними користується Грановський, пов’язані з юристом Віктором Барсуком, із яким тісно співпрацює народний обранець.

Так, на Віту Афоніну зареєстрована одна з двох Toyota Land Cruiser, якою користується Грановський. Афоніна є дружиною В’ячеслава Афоніна, на якого зареєстрований Mercedes Benz Vito 2017 р.в., який знімальна група неодноразово помічала у супроводі автівки депутата Грановського. Афонін працював в одній із компаній юриста Віктора Барсука, соратника Грановського. Афоніна можна побачити на світлинах у компанії співробітників юридичної фірми Барсука.

Ім’я іншого власника авто Audi A8, якою користувався Грановський, – Віктор Потієнко. Від Потієнка родина Барсука отримала 1 млн грн, як дохід від відчуження рухомого майна. Хоча сам Потієнко телефоном спростовує, що платив Барсуку.

ЗМІ встановили, що доходи Афоніна і Потієнка не дозволяли їм придбати люксові автівки.

За словами юристів Центру протидії корупції, це може бути одним із можливих способів приховати власне майно, записавши його на третіх осіб.

«Ця ситуація має ознаки незаконного збагачення. Укладаються фіктивні договори з особами, певні домовленості, коли просто на осіб номіналів, які ніяким чином не причетні, але просто інколи дають свій паспорт та код для того, щоб на них оформили це майно», – підкреслила юристка ЦПК Олена Щербан.

Сам Грановський 2017 року стверджував, що використовує частину згаданих авто не систематично, а якщо буде їх експлуатувати систематично, то внесе в декларацію.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв