Діагноз для парламенту – недієздатний, – «Нова країна»

275
Громадський діяч, співзасновник Громадянської Платформи «Нова країна» Валерій Пекар проаналізував політичне становище України після змін в уряді й парламенті.

«Новий уряд не просто пошитий із клаптів, а є набором розірваних клаптів, таке собі асорті. Затяті корупціонери, стійкі реформатори, нічийні слухняні виконавці, а також певна кількість нешкідливих «тримачів місць», щоб вони не дісталися іншим кланам. Підтримки парламенту немає, підтримки Президенту немає. Клани борються за посади заступників міністрів, щоб контролювати потоки. В цих умовах видається доречною концентрація на «швидких перемогах», хоча більшість із них будуть дуже локальними (глобальні неможливі без політичної підтримки), що не переконають ані суспільство, ані західних партнерів», − висловив думку Пекар.
Крім того, на його думку, Президент Петро Порошенко останнім часом почав сумніватися між двома моделями поведінки й поки сам не визначився, яким главою держави він повинен бути. Від його вибору в цій ситуації залежить не лише рейтинг, але й його легітимність в очах населення.
«Щодо парламенту, того його діагноз – недієздатний. Коаліція де-факто не існує, або ж існує у такому вигляді, що розчаровує виборців. Адже для простої більшості потрібні голоси окупаційного блоку й олігархічних кланів. Вони голосуватимуть лише в обмін на преференції (у тому числі кадрові). Це реванш олігархічно-корупційної моделі. Вибори невідворотні, залишається зрозуміти, коли і за якими правилами вони відбудуться», − наголосив громадський діяч.

Коментарi

Коментарiв