Очільник Слідкому РФ переплутав Instagram із Telegram і закликав закрити його

269
Російський посадовець зганьбився і переплутав Instagram із Telegram

Очільник Слідчого комітету РФ Алєксандр Бастрикін, говорячи про необхідність закриття месенджера Telegram в Росії, сконфузився і переплутав його з соцмережею Instagram.

Про це повідомляє УНІАН.

За словами Бастрикіна, проти Росії нині триває інформаційна війна, і потрібно враховувати зарубіжний досвід боротьби з нею.

«У Туреччині замість Yandex, Google є своя інформаційна система роботи для дітей. А ми навіть Instagram закрити не можемо. А між іншим, Instagram треба закривати, оскільки теракт в Ленінграді минулого року був здійснений за допомогою Instagram», – зазначив посадовець, забувши, що Ленінград уже давно перейменували в Санкт-Петербург.

«Ми говоримо: давайте скоротимо формальну довгу процедуру закриття сайтів і програм. Ні, ми тягнемо роками. І зараз мені сказали, що Instagram подає в суд на державу. Це повне спотворення ситуації», – додав він.

Пізніше Слідчий комітет на своєму сайті опублікував матеріал про виступ Бастрикіна. У ньому, зокрема, ідеться: «Він (глава СК) підкреслив доцільність закриття месенджера «Телеграм», який був використаний зловмисниками при скоєнні особливо тяжких злочинів, зокрема при здійсненні теракту в метро Санкт-Петербургу 2017 року».

Нагадаємо, 13 квітня Таганський суд Москви ухвалив заблокувати Telegram на території Росії за відмову передати ФСБ ключі шифрування від листування користувачів.

16 квітня 2018 року російські провайдери почали блокувати месенджер на території Росії, однак ці спроби призвели до блокування мільйонів IP-адрес найбільших хостинґ-провайдерів і супутніх проблем у роботі сайтів і сервісів, не пов’язаних із месенджером Павла Дурова. Telegram при цьому працює у більшості російських користувачів без VPN і проксі.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв