Люстрованого прокурора вперше поновили на посаді і заплатять за «вимушений прогул»

277
Одеські судді побачили неконституційність у рішенні щодо Кузьменка без рішення КСУ

18 квітня Одеський апеляційний адміністративний суд поновив на посаді колишнього прокурора Печерського району Києва та Приморського району Одеси Олександра Кузьменка. Крім того, йому повинні виплатити майже 300 тисяч гривень зарплатні за час «вимушеного прогулу».

Про це повідомляє BIHUS.Info.

Кузьменка звільнили у березні 2015 року відповідно до закону «Про очищення влади», більш відомого як закон про люстрацію. Причиною стала його робота на посаді першого заступника прокурора Печерського району під час Революції гідності. Протягом наступних трьох років Кузьменко регулярно судився через своє звільнення, вважаючи його незаконним.

В Одеському апеляційному адміністративному суді справу розглядала колегія суддів. На думку суддів, основна причина поновлення екс-прокурора на посаді – «неконституційність» закону про люстрацію. При цьому Конституційний Суд України своїх висновків щодо закону досі не оприлюднив. Відповідно, одеські судді побачили неконституційність самостійно. Це вперше суд поновлює на посаді люстрованого службовця.

У складі колегії, що розглядала справу Кузьменка, зокрема, були Степан Домусчі та Олександр Кравець. Обидва минулого року подавали свої кандидатури на посади суддів Верховного Суду України, проте через негативні висновки Громадської ради доброчесності не пройшли відбір. У висновках Ради названо кілька причин невідповідності цих суддів критеріям доброчесності. Одна з них – незадоволення апеляції щодо заборони мирних акцій в Одесі під час Революції гідності.

Основним плюсом суддівського рішення для екс-прокурора є зняття заборони протягом 10 років займати посади в держсекторі, що передбачено законом про люстрацію. Сам Кузьменко стверджує, що повертатися в прокуратуру нині не планує, однак не виключає такої можливості в майбутньому.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв