Віктор Небоженко: Наші олігархи вперше не знають, чого хочуть

531
Політичний експерт Віктор Небоженко

Наші олігархи вперше самі не знають, чого хочуть. Вони явно заплуталися. Єдиного кандидата на президентські вибори вперше за двадцять років у них немає. Але і Порошенко вони теж терпіти не можуть. Доводиться, з одного боку, «розкладати яйця в різні кошики», з іншого – перетворювати президентські вибори на суцільний базар або політ-шоу. Для цього доводиться шукати екзополітиків – всяких оригіналів, диваків, артистів або маріонеток і наївних політиків, за спинами яких можна сховатися. Олігархи-ляльководи активно шукають успішних артистів, спортсменів, письменників і просто анонімних «нових лідерів», чия наївність змагається з їхнім непрофесіоналізмом. Чим менше серйозних політиків на виборах, тим простіше маніпулювати виборцями. Їм доводиться вибирати серед «пустушок», політиків-одноденок, а не політичних лідерів.

На думку українського олігархату, до президентських виборів кожен учасник виборчої кампанії повинен отримати свою художню копію-карикатуру або якогось троля. Наприклад, співак Іво Бобул дуже схожий на щасливого президента-олігарха Порошенка, але співак – талановитий, бідний і соромливий. Натомість Порошенко – нахабний і багатий, і не такий радісний і кучерявий як Іво Бобул. А Вакарчук не схожий на Тимошенко. Тому олігарх Пінчук поки не знає, як використовувати Вакарчука проти Тимошенко. Може вийти, що Вакарчук відбере голоси не в Тимошенко, а в інших кандидатів. Богословська не вміє співати і не схожа на Вакарчука і, як завжди, пропонує себе в боротьбі з Тимошенко. Але вона вже невдало боролася з Тимошенко в 2014 році. Її пишна ненависть до Тимошенко говорить про її працьовитість і заздрості, але не має аудиторії. Треба шукати інший варіант. Може це буде Луценко – жінка «третього тисячоліття», якщо чоловік дозволить. Вона вже давно розважає українську аудиторію. Політика з неї явно не вийшло, на відміну від досвідченого чоловіка-прокурора.

А ще треба знайти естрадну альтернативу для Ляшка. Це буде дуже важко, бо він сам швидше артист або навіть трикстер, ніж політик. Спробуйте знайти такого майстра розмовного жанру, який в одній особі втілював би одночасно Остапа Бендера і персонажа із «загниваючого Заходу». А ще є артист Зеленський, який завдяки своєму таланту перевтілення більше схожий на Коломойського, ніж на Порошенка. За фактурою, він скоріше антипод Ющенка і Януковича, ніж Порошенка. Він явно талановитий, але в політиці з нього вийде поганий критик Порошенка і ще гірший прихильник Тимошенко.

На підході висхідна зірка олігарха Ахметова – глибоко віруючий депутат Новинський або «православна с*ка», як його ніжно називає усміхнений президент Порошенко. А також суворий «нафтогазовий» Бойко, який регулярно б’є лідера фракції Ляшка, теж чекає на свого двійника.

Рабінович явно з іншої кампанії. Йому заміни немає, як і будь-якому персонажу з «анекдотів про Рабіновича». Сам телевізійний Рабінович ніяк не може визначитися, хто він – мільйонер з брудних 90-х років або лівий політик-популіст, який ненавидить похмурого, підпільного олігарха Льовочкіна і його маріонетку Капліна. У свою чергу, Рабінович «перекриває кисень» молодому і нахабному Мураєву, який краще підходить до ролі лівого політика, який не приховує своєї патологічної любові до Кремля.

Нарешті Гриценко повинен отримати своє карикатурне, дзеркальне відображення у вигляді якогось комбата, людини у формі, який всю виборчу кампанію говоритиме про «непрохідного», «гнилого» і проамериканського Гриценка, який не здатній перемогти ворога.

Все це дозволить олігархам перетворити президентські вибори 2019 року на політичні ток-шоу, галасливий карнавал сірих політиків і веселих придурків або просто базар. А час виборчої кампанії пролетить швидко. Якщо з 2014-го по теперішній час у нас були лише двоє політичних коміків – Ляшко і Рабинович, які вміло конвертують свої ролі в бізнес-прибуток, то на президентських виборах 2019 року їх буде ціла дюжина. А легендарний Савік Шустер, як «джин із пляшки», обов’язково з’явиться до початку цієї вакханалії, щоби вказати на всі ці таланти нашим виборцям. Тож, пошук екзотичних, оригінальних персонажів на президентських виборах триватиме. Чекаємо нових імен і, відповідно, нових сценаріїв обману українців на виборах.

Джерело: Віктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв