Луценко зможе хіба зламати систему прокуратури, − політолог

274
Виконавчий директор Українського інституту аналізу і менеджменту політики Руслан Бортнік розкритикував призначення екс-глави «БПП» Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора України.

Бортнік зазначив, що Луценко зможе хіба що зруйнувати стару систему прокуратури, проте ніяк не збудувати нову. Крім того, як Генерального прокурора його боятиметься стара влада, проте чинні високопосадовці, яких підозрюють у причетності до корупції, будуть почувати себе абсолютно комфортно і не боятимуться покарання. 
«Він спроможний зруйнувати існуючу корупційну систему у Генеральній прокуратурі. Але, на жаль, не спроможний буде збудувати нову. Луценко, з одного боку, людина досить відверта. З іншого − тісно пов’язана політичними, економічними і соціальними зв’язками з чинними політичними елітами, які вже продемонстрували свою певну неефективність в управлінні державою», − зазначив експерт. 
24 нагадує, що 12 травня цього року Верховна Рада України ухвалила законопроект «під Луценка», який передбачає можливість призначення на посаду Генерального прокурора особи без юридичної освіти й певного стажу роботи у відомстві. Усього за кілька годин колишній лідер «Блоку Петра Порошенка» став очільником ГПУ. Це рішення неоднозначно сприйняли деякі парламентарі й урядовці.
«Президент Петро Порошенко вносить лідері президентської фракції Луценка на посаду Генпрокурора. Називає закон під одну людину «реформаторським». Ляшко час від часу кричить «ганьба». «Самопоміч» тримає плакати з портретами Лі Куан Ю. Газета з законом, який ухвалили кілька годин тому, надрукована вже в сьогоднішньому (!) номері. Вирішальні голоси дають олігархи. Луценко обіцяє суд над Януковичем (уже четвертий Генпрокурор за рахунком), проте ні слова не говорить про чинних корупціонерів, багато з яких присутні в залі. Це сюр, абсурд, це все більше схоже на агонію», − прокоментував призначення Луценка народний депутат Сергій Лещенко.

Коментарi

Коментарiв