Чиновники задекларували близько сотні власних готелів (інфографіка)

428
Цього курортного сезону українські чиновники добряче зароблять завдяки своїм готелям

Літо цьогоріч особливо порадує гаманці багатьох українських чиновників. Хто з них із найбільшим нетерпінням чекає початку курортного сезону – з’ясували аналітики Bihus.info.

Зазвичай готелі оформлюють на компанії, тому інформації про них немає в деклараціях. Тим не менше, журналістам вдалося знайти 74 держслужбовців, які записали їх безпосередньо на себе та членів сімей.

Найбільшим готелевласником виявився перший заступник голови Попаснянської РДА Луганської області Віталій Проскурко. Йому з дружиною належить готель і половина нежитлової будівлі навчально-методичного центру-готелю загальною площею 7 811 кв. м. Однак, відповідно до декларації, жодних доходів ця нерухомість подружжю Проскурків не приносить, адже залишилася в окупованому Луганську.

П’ять готельних комплексів і три магазини з готелями загальною площею 5 962 «квадрати» має на Закарпатті депутат Воловецької сільради Іван Бирак. Окрім участі у місцевому самоврядуванні, він також зареєстрований як фізична особа-підприємець, а основним видом його діяльності вказані заклади тимчасового розміщення. 2017 року цей бізнес приніс Бираку понад 1,3 млн грн доходу.

Водночас нардеп Аркадій Корнацький у цій сфері робить поки що тільки перші кроки – у Первомайську Миколаївської області він будує готель площею 5 137,8 кв. м.

Власницею готелю у 1 239 «квадрати» і частини будівлі кафе та готелю з оздоровчими функціями площею 2 893 «квадрати» є дружина голови Східницької сільради Львівської області Івана Піляка Мар’яна.

Замикає топ-5 рейтингу депутат Нерішинської міськради Хмельницької області Сергій Вознюк, який уже має один власний готель і будує ще два. Площа добудованих і недобудованих апартаментів Вознюка у сумі склала 3 253 кв. м.

Загалом 2017 року 74 українських держслужбовці задекларували 97 готелів. Їх загальна площа становить понад 80 тисяч кв. м., проте ця цифра не є остаточною, оскільки майбутній метраж трьох недобудованих приміщень поки що залишаються невідомим.

Слід підкреслити, що про масштаби готельного бізнесу чиновників, який залишився поза деклараціями, залишається тільки здогадуватися. Наприклад, півроку тому журналісти програми «Схеми» встановили, що дружина одіозного судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова Світлана, з якою він фіктивно розлучився 2014 року, є акціонером двох австрійських фірм AHL REAL PEU GmbH та AHL REAL KAV GmbH, кожній з яких належить по готелю у Відні. Їх сукупна вартість складає близько 9 млн євро. Крім того, Світлана Ємельянова володіє половиною акцій німецької компанії AVIAWEB GmbH, що управляє трьома готелями мережі FAIR HOTEL у Франкфурті-на-Майні.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв