РФ активізувала переслідування кримських татар і журналістів

267
14 травня група моніторингу прав національних меншин оприлюднила черговий інформаційний бюлетень «Антисемітизм і ксенофобія в Україні: хроніка» за квітень 2016 року, що передбачає інформацію про зростання кількості порушень прав національних меншин і активістів незалежного кримськотатарського національного руху на території анексованого Кримського півострова.

Відповідно до документа, протягом квітня поточного року на території анексованого Криму російські спецслужби значно збільшили кількість незаконних переслідувань кримських татар і журналістів. Обшуки здійснюють уже не лише у приватних помешканнях, але й місцях масового зібрання людей.
Згідно з інформацією УНН, 15 травня спікер Верховної Ради України Андрій Парубій у своєму зверненні з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій зазначив, що Російська Федерація як і 80 років тому продовжує переслідувати українців і кримських татар.
«Нині ми згадуємо і вшановуємо всіх, хто загинув від злочинів і свавілля тоталітарних режимів. Це важко уявити, але західні дослідники називають страшні цифри лише жертв сталінського режиму в СРСР – від 45 до 80 мільйонів репресованих і убитих. Гітлер і Сталін намагалися вичавити дух свободи нашого народу. Ворог розумів – волю до боротьби за незалежність серед українців неможливо здолати, тому і винищували масово всіх – старих, жінок, хворих, дітей…», – нагадав глава парламенту.

Коментарi

Коментарiв