Генпрокурор Грузії пішов у відставку через масові протести

403
У Грузії активісти вийшли на масові протести

Головний прокурор Грузії Іраклій Шотадзе подав у відставку через масові протести в країні. Натомість прем’єр-міністр країни Георгій Квірікашвілі відмовляється покидати свою посаду на вимогу мітингувальників, які влаштували акцію протесту у центрі Тбілісі.

Про це повідомляє прес-служба уряду.

«Як тільки я буду переконаний, що моя відставка принесе навіть невелику користь країні, то я не буду сумніватися ні миті. Але зараз немає такої ситуації, це не той час. Для мене важливіше зберегти стабільність в країні і як можна швидше відповісти на питання, які ставить наше суспільство», – заявив Квірікашвілі.

За його словами, МВС Грузії знову почне розслідування справи про вбивство двох підлітків, яке спричинило хвилю протестів у країні.

Нагадаємо, унаслідок бійки 1 грудня 2017 року біля школи в Тбілісі двоє підлітків отримали ножові поранення. Один із них помер по дорозі в лікарню, другий був госпіталізований в критичному стані і пізніше помер.

Двом підліткам було пред’явлено звинувачення за статтею «Умисне вбивство при обтяжуючих обставинах». Пізніше прокуратура посилила звинувачення одному з них.

Однак 31 травня Тбіліський міський суд виправдав обвинуваченого по одному з епізодів справи, другому підсудному обвинувачення було перекваліфіковано на більш легку статтю.

На цьому тлі прем’єр Грузії запевнив, що він особисто братиме участь у розслідуванні й контролюватиме його розвиток. Він також зазначив, що слідчий процес очолить віце-прем’єр Гіоргі Гагарія.

Посадовець пообіцяв, що родичі підлітків отримають усю інформацію про просування розслідування.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв