Росія може посилити агресію проти України після ЧС-2018 – аналітик

426
Відомий аналітик прогнозує посилення агресії Росії проти України після ЧС-2018

Росія може посилити агресію проти України після проведення фіналу Чемпіонату світу з футболу 2018 року.

Таку думку висловив Пол Ґобл, аналітик Фундації Джеймстаун, повідомляє Голос Америки.

За його словами, основним елементом агресії може стати військова присутність в Азовському морі, яку Росія наростила протягом останніх тижнів травня.

Наприкінці травня Росія без особливих попереджень перемістила п’ять кораблів ВМС з Каспійського до Азовського моря. Ґобл переконаний: причина таких дій не в потребі захищати інфраструктуру, чи вчиняти дії проти українських рибалок.

«Передислокація військово-морських сил такої потужності з Каспію до Азовського моря лякає, оскільки це дає російським ВМС можливість висадки на узбережжя. Ці кораблі не потрібні, щоб захищати міст чи діяти проти українських риболовецьких човнів», – підкреслює аналітик.

Звичайно, додає він, спроможність не свідчить про намір, однак очевидно, «російська сторона отримала можливості проводити агресію з моря на українське узбережжя».

Крім того, експерт провів аналогію між цими подіями і посиленням агресії Росії після Сочинської олімпіади: «На мою думку, це (передислокація) прямо пов’язано з Чемпіонатом світу. Як і тоді, коли Путін вторгся до України після Сочинської олімпіади, дуже ймовірно, він зробить кроки проти України або когось іншого після Чемпіонату світу. Я не очікую на дії протягом наступних тижнів, але, вважаю, російський уряд створює для себе нові можливості погрожувати Україні».

Щонайменше, стверджує Ґобл, така присутність зв’яже руки Україні для протистояння російській агресії.

«Навіть якщо Москва не використає кораблі для нападу на Маріуполь чи інше прибережне місто України, той факт, що вона здатна це зробити, стримуватиме певні оборонні сили України, які могли б бути використані проти нападів Росії в інших районах», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв