НАТО хоче створити сили швидкого реагування в Європі на випадок нападу Росії – ІноЗМІ

321
НАТО хоче створити 30-тисячні сили швидкого реагування на випадок нападу Росії

НАТО планує створити 30-тисячні сили швидкого реагування в Європі на додаток до наявних на випадок нападу Росії. Про це пише Deutsche Welle.

Представники 23 країн ЄС підписали декларацію про наміри брати участь у «постійній структурній співпраці з питань безпеки та оборони».

За інформацією ЗМІ, сили швидкого реагування матимуть кілька сотень бойових літаків і кораблів. Нові підрозділи повинні зміцнити наявні сили швидкого реагування, у складі яких 20 тисяч солдатів. Очікується, що члени НАТО під час саміту у липні ухвалять відповідне рішення.

Джерела ЗМІ стверджують, що Німеччина у таких силах відіграватиме провідну роль.

Нині Німеччина, Велика Британія, Сполучені Штати і Канада очолюють міжнародні групи швидкого реагування, розміщені в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. У НАТО розраховують, що ці підрозділи готові стримати і, в разі необхідності, негайно відповісти на будь-яку агресію спільно з національними збройними силами цих держав.

Чотири батальйони, сформовані з представників 15 різних держав НАТО, налічують загалом близько 4,5 тисяч військових. Їх розміщення стало прямою відповіддю на агресивні дії Росії проти України. 2017 року країни Альянсу в середньому збільшили видатки на оборону, порівняно з попереднім роком, на 2,25%.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв